2020-11-09

Jak przygotować się do Świąt w czasie pandemii


Od lat w polskiej kulturze Święta Bożego Narodzenia są jednymi z wystawniej obchodzonych świąt. Każdego roku miliony ludzi przygotowuje się, planując je w najdrobniejszych szczegółach przez kilka, a czasem nawet kilkanaście tygodni przed ich rozpoczęciem. Sama przygotowując się do Świąt najpierw ustalałam motyw przewodni dekoracji i kolorystykę, później zaś rzucałam się w wir zakupów, wymyślania prezentów, a co za tym idzie - bieganiem po sklepach w przeróżnych centrach handlowych.

I tak jak Święta rządzą się swoimi prawami, tak w tym roku pandemia zmieniła zupełnie normalny bieg zdarzeń i w czasie, kiedy pojawiają się co chwila nowe obostrzenia, nakazy i zakazy, musimy znaleźć nowy sposób przygotowania się do tak ważnego dla Polaków święta - religijnie i kulturowo, ale przede wszystkim rodzinnie.

Najprawdopodobniej w tym roku nie spotkamy się w moim domu przy dużym wigilijnym stole, ale wiem jedno- nie pozwolę, aby te Święta nie były radosne jak zawsze! Obecna sytuacja nauczyła mnie tego, że więcej czasu i uwagi musimy poświęcić naszym bliskim, bo czas jest dziś niezwykle cenny , to coś czego nie da się kupić. Obecne technologie i rozwiązania pozwalają nie tylko zaoszczędzić czas poświęcany zwykle na zakupy świąteczne, ale również w bezpieczny sposób zorganizować wszystko, czego potrzeba, aby tą niepowtarzalną atmosferę Świąt stworzyć.

Najlepiej zaplanować święta już dziś. A gdzie znaleźć prezenty i dania świąteczne? Choćby w naszym sklepie online - Narvil u Ciebie.

Zastawiałam się, co najbardziej chcieliby dostać moi bliscy w tym roku, najczęstszą odpowiedzią jest maszyna do podróży w czasie, aby móc jak najszybciej przenieść się do dotychczasowej rzeczywistości. Tego w Narvilu nie mamy, ale wierzę, że już wkrótce będzie dobrze i chyba najlepszym prezentem, i teraz i później, będzie wspólny rodzinny wyjazd. Dzięki niemu moi bliscy będą mogli odpocząć, pobawić się, być „zaopiekowanym” i dobrze zjeść? w Narvilu cała rodzina znajdzie coś dla siebie, mąż pójdzie wędkować, dzieciaki mogą do woli bawić się i pływać na basenie czy korzystać z wewnętrznego lub zewnętrznego placu zabaw. A co dla mnie? Nie może być nic innego niż SPA. Zatem Voucher na pobyt rodzinny będzie prezentem dla nas wszystkich.

Mimo, że nie spędzimy Świąt jak zwykle w większym gronie, nie zapomnę o innych członkach rodziny – dla dziewczyn – kosmetyki z naszego Niagara Spa – zestawy spełniają oczekiwania przeróżnych potrzeb skóry, ale również różnych zawartości portfeli. A Panowie otrzymają zestawy naszych nalewek sygnowanych logo Restauracji Aruana - smaczne i rozgrzewające.

Prezenty zaplanowane - zatem można zabrać się za zaplanowanie menu świątecznego. Na wigilię wiele rzeczy przygotowuję sama, a w zasadzie już teraz z dziećmi. I mimo, że mają dopiero niecałe 4-lata chętnie uczestniczą w lepieniu pierogów, czy dekorowaniu piernika. Świetnie się przy tym bawimy, a dla mnie jest to również okazja do przekazania im naszej tradycji kulinarnej, która jest ważnym elementem wpływającym na magię Świąt. Są jednak takie potrawy, których master chefem (jak często nazywa mnie mój mąż) nie jestem, i w tym wypadku chętnie korzystam z ofert dań z dowozem. Z oferty „Narvil u Ciebie” na pewno zamówię część dań wigilijnych: kapustę wigilijną, łazanki z kapustą i sernik – ten z Narvila jest naprawdę pyszny.

Oprócz tradycyjnie postnej Wigilii, pierwszy i drugi dzień Bożego Narodzenia to już kulinarna rozpusta. Z oszczędności czasu, ale również dlatego, że lubię różnorodność, idealnym rozwiązaniem jest zamówienie mniejszych porcji, ale wielu różnych dań. Mistrzowski schab ze śliwką, kaczka czy szare kluski na pewno przyjadą do mnie z Narvila.


 

Te święta będą inne, ale to wcale nie oznacza, że nie będą wspaniałe! Cieszmy się magiczną chwilą w gronie najbliższej rodziny, rozkoszujmy czasem dla siebie, a potrawy i prezenty przyjadą do Was same, wystarczy poświęcić kilka chwil w naszym sklepie internetowym, a Narvil zagości w Waszych domach.

Wesołych i bezpiecznych Świąt!!!

Karina z Rodziną

Zaloguj się

Zaloguj

Nie pamiętam hasła - Wygeneruj nowe

Nie pamiętam hasła

Podaj adres e-mail użyty do logowania

Element zostanie usunięty i nie będzie można go przywrócić